MTÜ SK Jõud Junior on loodud 2010. aastal eesmärgiga:
  • populariseerida noorte hulgas raskejõustikku;
  • arendada Tartu linnas klassikalist tõstmist;
  • organiseerida tõstespordialast treeningtööd ja ühendada harrastajaid;
  • korraldada tõstespordiga seotud võistlusi, treeninglaagreid ja muid üritusi;
  • propageerida Tartu linna noorte hulgas sportlikku tegevust ja tervislikke eluviise;
  • aidata kaasa noorte sportliku eneseteostuse saavutamisel.
Klubi asutaja on endine tõstja ja pikaajaline 6. kategooria tõstespordi treener Igor Baškirov. Klubi on  toetuste abil muretsenud vajalikud spordivahendid ja võtnud osa paljudest võistlustest. Arendatakse koostööd teiste, nii Eesti kui ka välismaa spordiklubidega, et noorsportlased saaksid pidevalt uusi vajalikke võistlus- ja treeningkogemusi. Praegu on SK Jõud Junior Eesti üks suurimatest laste tõstmisega tegelev spordiklubi. Treenitakse Madixi Spordimajas.
2011. aastal taaselustas SK Jõud Junior 18-aastase vaheaja järel Tartu linna meistrivõistlused tõstmises ning jätkab selle korraldamisega siiani. Võistlusel osalevad sportlased nii Eestist, Lätist, Valgevenest kui ka Venemaalt. Võistlus viiakse läbi A le Coq spordimajas. Tartu linna MV tõstmises on plaanis korraldada igal aastal, sest see mõjub positiivselt tõstespordi arendamisele. Iga aastaga tekib juurde rohkem huvilisi ja sportlasi. Võistlust tuleb vaatama rohkem nii täiskasvanuid kui ka noori inimesi, mis soodustab raskejõustiku populariseerimist. 2014.aastal pälvisime suure kiituse kui Eesti Tõstespordiliit valis meie võistluse kui  “2014. a parima korraldusega võistlus“.
Tuleviku eesmärgiks on laiendada veelgi klubilist tegevust, leida ning toetada andekaid sportlasi, tõstespordi propageerimisega tuua rohkem noori spordi juurde ja innustada neid, pakkudes võimalusi treenimiseks ning võistlustest osavõtmiseks.
Spordiklubi tegevust on toetanud Tartumaa Spordiliit Jõud, Eesti Tõstespordiliit, Tartu LV kutuuriosakond, Kultuurkapital, Zep Eesti OÜ, Olerex, K-Rauta ja peasponsor Madix Teritus OÜ.